PlayStation 5 Dijital Sürümü Çok Yakında Türkiye’de!

PlayStation 5 Dijital Sürümü Çok Yakında Türkiye'de!
PlayStation 5 Dijital Sürümü Çok Yakında Türkiye'de!
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PlayStation 5 dijital sürümü çok daha uygun fiyatlı olduğu için insanlar bu sürümün gelmesini bekliyor. Diski takılmadığı için daha uygun fiyatlı oluyor. Çok yakın bir zamanda Türkiye’de satışa çıkıyor. PlayStation 5 Sony’nin 11 Haziran’da çıkardığı oyun konsollarından biridir. 19 Kasım’da da Türkiye’deki oyun severler ile buluştu.

PlayStation 5 satışa çıktığı ilk günlerde stoklarda tükendi. Aynı zamanda karaborsada da çok yüksek fiyatlara satışa çıktı. Stokların tükenmesin den kaynaklı olarak insanlar bu durumu eleştiriyor. Güncel fiyatı 8300 TL’dir. Fakat bu fiyata PlayStation 5 bulmak son derece zordur. Satışa çıkan fiyatı genellikle 10.000 TL’nin altında bulunmuyor. Fiyatların bu derece yüksek olması da insanların eleştirdiği konulardan biridir. Stok yetersizliğinden kaynaklı olarak fiyatları artış gösteriyor.

Herkes Dijital Sürümü Bekliyor

PlayStation 5 iki farklı sürüm ile oyun severler satışına sunuldu. İlk sürümü oyun disklerine takılabilir olarak karşımıza çıktı. Diğer bir sürümü ise disklere takılmaz. Disklere takılmayan sürüm çok daha uygun fiyatlı olarak karşımıza çıkıyor. Internet üzerinden indirilerek oynanması mümkün oluyor. Disk takılabilen sunumu 500 dolar kendisi takılmayan sürümü ise 400 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Ülkemizde 100 dolar daha uygun fiyatlı olmasından kaynaklı olarak ülkemizde bu sürümün satışını bekleyen pek çok oyun sever
bulunuyor. Türkiye’de nasıl bir fiyat ile karşımıza çıkacağı henüz bilinmiyor. Çok yakın bir zamanda ülkemizde satışa sunulacak. Büyük bir kitle tarafından satışa sunulması bekleniyor.

Disksiz Sürümü Yakında Türkiye’de!

PlayStation 5 Dijital Sürümü Çok Yakında Türkiye'de!

Pek çok e-ticaret sitesi PlayStation 5’in dijital sürümünün çok yakında Türkiye’ye geleceği hakkında listeleme yapmaya başladı. Bununla beraber insanlar yeni sürüm gelmesini büyük bir heyecan ile beklemeye başladı. Ne zaman stoklara geleceği hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Fakat çok yakın bir zamanda ülkemizde olacağı hakkında söylemler yer alıyor.

Aynı zamanda gümrük vergisinin de az olmasından kaynaklı olarak çok daha düşük bir fiyatla karşımıza çıkacak. Ülkemizde satışa çıkması beklenen dijital sürümünün 6 bin TL civarında olması bekleniyor. Fakat PlayStation 5 dijital sürüm konsolunun yine karaborsaya düşerek çok yüksek fiyatlara satılacağı gibi bir durum söz konusudur.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme