Sağlık Bakanı Açıkladı! Fahrettin Koca’dan Aşı Yaptırın Çağrısı! Maske Takılan Son Yaz Olacak

1
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Korona virüs salgını hakkında yapılacak olan görüşmeler sonrasında gözler Sağlık Bakanı’na çevrilmişti. Son alınan tedbirler sonrasında ve en önemlisi aşı uygulaması sonrasında Bilim Kurulu tekrar toplandı.

Sağlık Bakanı, salgınla mücadeledeki son aşamayı açıkladı. Aşının çok önemli olduğuna vurgu yapan Fahrettin Koca,  “Maskelerin yüzümüzü rahatsız edeceği son yaz bu yaz olacak. Bunu yapabilmek geçirmek için sizden tek ricam aşı sırası gelen tüm herkesin aşılarını olması ” diye konuştu.

Fahrettin Koca’nın Yaptığı Açıklamadan Detaylar

 

Toplantıda sırasında vaka sayılarındaki düşüş ve haziran ayı boyunca yapılacak olan aşı seferberliği konusu önemli başlıkları oluşturdu. Ayrıca gelinen son aşamayı da konuşan Fahrettin Koca toplantı sonrasında kameralar karşısına geçerek açıklama yaptı.

Koca açıklamasında, “Her kapanma sürecinde büyük bedel ödüyoruz ama vakalarda düşüyor. Kapanmadan sonra ise açılma sürecinde ise vakalar katlanarak artıyor. Hasta sayıları ve kayıplarımız artıyor. Kontrol sağlanamadıkça ağır bedeller ödüyoruz.” Sözlerine yer verdi.

Maskelerin Yüzümüzü Rahatsız Ettiği Son Yaz Olacak

 

Fahrettin Koca basına yaptığı açıklama ile gönülleri serinletti. Yapılan emeklerin boşa gitmesini istemeyen Koca, şu sözleri sarf etti:

“Kısıtlama dönemindeki başarılarımızı acele ederek boşa çıkarmamalıyız. Salgının seyrindeki kırılmayı görsek de virüsün hala hayatımızda olduğu gerçeğini unutmamalıyız. Unutmayalım ki bireysel tedbirler çok mühim bir hale gelecek. Tedbirimizi elden bırakmamalıyız. Bu tedbirler ile normalleşen hayata ayak uydurmayı başaracağız. Maskelerin yüzümüzü rahatsız edeceği son yaz olacak. “diye konuşan Fahrettin Koca’nın bu konuşması umut ışığı oldu. Koca, yerli aşıdan da bahsetti.

Aşı çalışmalarına devam edildiğini söyleyen Koca, aşının bir an önce testlerinin biteceğini bildirdi. Aşılar hakkında konuşan Fahrettin Koca henüz aşıların karşılaştırma yapmak için erken olduğunu söyledi. Fakat aşıların etkinliği konusunda emin olduğunu belirten Fahrettin Koca bu açıklamaları ile mutlu etti.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!