Sağlık Çalışanlara Ek Ödeme Müjdesi Geldi! İki Ay Daha Uzatılacak

Sağlık Çalışanlara Ek Ödeme Müjdesi Geldi! İki Ay Daha Uzatılacak
Sağlık Çalışanlara Ek Ödeme Müjdesi Geldi! İki Ay Daha Uzatılacak
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1 Kasım 2020 tarihinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanarak yürürlüğe giren 2 ay süreli ek ödeme kararı yenilendi. Bu karara göre önümüzdeki 2 ay daha sağlık çalışanları ek ödeme alacak.

Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kararda ek ödemenin miktarı açıklanmazken detayları Sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın açıklayacağı bildirildi. Kararın hangi statüde görev yapan sağlık çalışanlarını kapsadığı ise henüz bilinmiyor.

2 Ay Daha Ek Ödeme Müjdesi

Sağlık çalışanlarına rahatlatmak adına Kasım ayında alınan ek ödeme kararına bir yenisi daha eklendi. Bu karara göre sağlık çalışanları 2 ay daha ek ödeme ücreti alabilecek. 1 Kasım 2020 tarihinde resmi gazetede yayınlanan karar uyarınca sağlık çalışanları Kasım ve Aralık aylarında da ek ödeme almışlardı.

Kararın yenilenmesi üzerine sağlık çalışanlarının Ocak ve Şubat ayında da ek ödeme alacakları müjdesi geldi. Alınacak ek ödemenin miktarı henüz belirlenmemiş olurken aynı zamanda sağlık çalışanlarının tamamına verilip verilmeyeceği ise merak konusu oldu.

Ek Ödeme Miktarı Ne Kadar Olacak

Sağlık çalışanlarına Ocak ve Şubat aylarında ek ödeme yapılacağına dair karar alındı ancak ödemenin miktarı hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Resmi gazetede yayınlanan kararda da ödeme miktarı hakkında herhangi bir bilgi yer almıyor.
Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre sağlık çalışanlarına Ocak ve Şubat ayında yapılacak ek ödeme miktarının Sağlık Bakanı Fahrettin koca tarafından açıklanacağı gündem konusu oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın hangi sağlık çalışanlarına ek ödeme yapılacağı hakkında karar vereceği düşünülüyor. Resmi gazetede yayınlanan bilgiye göre verilecek ek ödeme tavan aylığını geçmeyecek.

Ek Ödemeden Kimler Yararlanacak

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında çıkan yasa uyarınca Sağlık Bakanlığı’nda çalışan personelin ek ödeme alabileceğine dair müjde gelmişti. Bu müjdeden sonra sağlık çalışanları kısmi olarak ek ödeme imkânından faydalanmışlardı.
Alınan yeni kararın henüz kimleri kapsadığı bilinmiyor ancak miktarının ve kimleri kaplayacağının Fahrettin Koca tarafından açıklanacağı belirtiliyor. Konu ile ilgili Sağlık Bakanlığından kısa süre içerisinde bir açıklama gelmesi bekleniyor

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme