Sakarya’da Akraba Ziyareti Yapan 33 Kişi Karantinaya Alındı!

indir
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sakarya Orhaniye Mahallesi’nde bir akraba ziyareti sonrasında vaka artışı gözlemlendi. Çakır Sokakta yaşayan tam olarak 14 kişinin testleri pozitif çıktı. Toplam 7 evde 33 kişi karantinaya alındı. Son günlerde akraba ziyaretinde bulundukları öğrenildi.

Böyle olacağı belliydi!

Kalabalık akraba ziyaretlerinden sonra mahalledeki vaka sayısındaki artış dikkatleri çekti. Polis ekiplerince karantina dolayısıyla kapatılan sokağa filyasyon ekipleri dikkatli bir şekilde erekli çalışmaları yaptılar. Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Derneği görev ve yetkilileri karantinaya alınan mahallelinin gıda ihtiyaçlarını gidermek için oraya gitti.

Testi Pozitif Çıkanların Durumları Şu an Nasıl?

Orhaniye Mahallesi Çakır Sokakta görülen vaka sayısı endişeye neden oldu. Mahallenin muhtarı olan Erkan Çakmak; 33 mahalle sakinlerimizin 7 gün boyunca karantina da olacaklar diyerek şunları ekledi: ”Hıfzıssıhha kurulunun aldığı karara göre sokağımızda görülen vaka sayısının artması sebebiyle böyle bir karar alındı. Tüm karar ve tedbirlere uymak zorundayız ve bütün tedbirleri sokağımızda aldık. Kaymakamımız ve Sosyal Dayanışma ve yardımlaşma vakfımız ve mahalle muhtarı olarak vatandaşlarımıza destek olmak için buradayız dedi. Testi pozitif çıkan vatandaşlarımızın sağlık durumlarına gelecek olursak şu an iyi.  Herhangi bir problem yok. Testi pozitif çıkan vatandaş sayımız 14. Virüsün nasıl geldiğine dair kesin bir şey söylemek zor. Komşu kaynaklı akraba kaynaklı belki de çalıştıkları iş yeri kaynaklı olabilir dedim”

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme