Samsung’dan Dev Yenilik

Samsung'dan Dev Yenilik
Samsung'dan Dev Yenilik
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü teknoloji devi Samsung dev bir yenilik yaparak dikkat çekmeyi başardı. Samsung otomobiller için geliştirdiği hoparlör sistemli koltuklar için çalışmalara başladı. Ünlü teknoloji şirketi araç koltukları için hoparlör sistemi geliştirdi. Yapılan bu yenilik araçseverler tarafından merak içerisinde bekleniyor.

Samsung ile bağlantısı olan ses sistemi firması Harman otomobillerin içerisinde yer alan koltuk düzeneği için hoparlör sistemi dizayn etti. Samsung’a bağlı olarak çalışmalar yapan teknoloji ve ses sistemi firması Harman, araçların içinde yer alan ön ve arka koltuklar için ilginç modellerde hoparlörler tasarlaması yaptı.

Keyifli Yolculuklar İçin Yeni Tasarım

Samsung'dan Dev Yenilik

Yolculukların keyif içerisinde geçmesini sağlayan yeni tasarım hoparlörlü koltuk sistemi ile dikkat çekti. Yolculuk esnasında sık sık film izlemek veya müzik dinlemek için kullanılan araç içi hoparlörleri artık tarihe karışıyor. Keyifli yolculuklar için geliştirilen yeni tasarım üzerinde çalışmalar devam ediyor.

Samsung şirketine bağlı teknoloji ve ses sistemi firması Harman, araçlarda yer alan bütün koltuk düzenekleri için yeni bir hoparlör sistemi geliştirerek dikkat çekti. Geliştirilen bu hoparlör sistemi, koltuğun üst kısmının yan tarafına eklenen bir sistemle açılıp kapanabilerek bu şekilde basit olarak kullanılabiliyor. Bu sayede her yolcu kendi istediği müziğini rahatlıkla dinleyebiliyor.

Hoparlörde İki Değişik Versiyon Yer Alacak

Türkiye genelinde de yoğun ilgi ve talep gören JBL ses sistemleriyle beraber çalışabilen Harman’ın hoparlör düzeneğinin değişik versiyonu yer alıyor. Birinci sürümde her koltuğa takılabilen hoparlör düzenekleri, yolcuların istediği biçimde bas ve tiz gibi ses özelliklerini kendileri ayarlayabileceği bir ekolayzırla birlikte kullanılıyor. Bu sayede her yolcu dinlediği ses çeşitlerini istedikleri gibi kişiselleştirerek farklı ton ve seviyelerde duyabiliyor.

Yüksek Segmentte Ses Kalitesi

Yüksek segmentte yer alması planlanan kinci versiyonda ise hoparlörler kullanıcının kafa eksenini kavrayacak sistemde açılıyor. Değişik yükseklik ayarlarının da yapılabildiği üst sınıf modeldeki hoparlörler düzeneğinde ise kaliteli stereo ses alternatifi de mevcut olacak. Hoparlörler kullanıcının tercih ettiği koltukta bir nevi surround ses çemberine sahip olacak. Samsung tarafından geliştirilen bu sistemle ilgili henüz net bir tarih belirlenmiş değil.

 

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme