Samsung’un Türkiye’de Dev Hamlesi!

samsung
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore menşeili teknoloji firması olan Samsung, Türkiye’de yatırım yapmaya hazırlanıyor. Şirket bu hamle ile Türkiye ekonomisine can vereceği gibi Türk kullanıcılar tarafından da büyük beğeni toplamışa benziyor. Yapacağı yatırımın temellerini ise yakın zamandır atmış bulunmakta. Atmaca elektronik fabrikasında üretime başlayan Samsung yılda 3 milyon adet telefon üretecek. Şu anda mevcut durumda bulunan A serisinin tamamını üreteceği belirtiliyor.

Daha önce bilindik markalardan Oppo, Xiaomi ve Tecno ülkemizde üretime başlamıştı. Başlanacak olan projeye Esenyurt’ta bulunan Atmaca elektronik fabrikasına 400 işçi alındığı ve şu anda sadece iç pazar için üretime başlandığı biliniyor.

Atmaca elektronik daha önce Esenyurt’ta bulunan fabrikasında Samsung markalı televizyon üretimine başlamıştı. Diğer dev firmalar olan Xiaomi 30 milyon dolar, Oppo 50 milyon dolarlık yatırımla ülkemizde üretimlerine devam ediyor.  Türkiye, Xiaomi’nin bu yatırım ile dünyada üretime geçtiği dördüncü ülke oldu. Tecno mobile ise 25 milyon dolarlık yatırım ile fabrikasını Pendik’te kuracak ve mart ayı itibariyle üretimine başlayacak.

Dev Yatırım Sonucu Ne Olacak?

Yapılan bu yatırımlar ile Türkiye’de ki cep telefonlarından alınan yüksek vergiler bu sayede bir nebze rahatlamaya geçecek. Türkiye’de 200 doların altında üretilen cihazlardan gözetim belgesi istenmekte. Bu durum da böyle cihazların 200 dolarlık vergi dilimine girmesine sebep oluyor. Bu yatırımlar neticesinde büyük oranda avantaj sağlayacak olan kullanıcılar daha düşük miktarlardan bu ürünlere sahip olabilecekler.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme