Sanal Gerçeklik Oyunları Nedir?

Sanal Gerçeklik Oyunları Nedir?
Sanal Gerçeklik Oyunları Nedir?
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sanal gerçekliğe dayalı oyunlar da çıkmaya başlamıştır. Üç boyutlu bir görünüm ve gerçek hayatın içinde hissi yaratan efektleri ile sanal gerçeklik oyunları çok fazla ilgi görmüş ve görmeye de devam etmektedir. Fakat bunun için elde kumanda ve gözde sanal gerçeklik gözlüğünün bulunması gerekir. Bu şekilde insanlar kendilerini oyunun içinde buluyor ve çok keyifli vakit geçiriyorlar. Son yıllarda sanal gerçeklik oyunlarına ilgi artmıştır. Ayrıca çok sayıda sanal gerçeklik oyunu tasarlanmıştır.

CMOAR Roller Coaster

Çok keyifli bir sanal gerçeklik oyunu olan CMOAR Roller Coaster insanların çok keyifli zaman geçirmesini sağlar. Sanal gerçeklik oyunları oynarken kumanda ve sanal gerçeklik gözlüğü gerekirken CMOAR Roller Coaster oyununda bunlara gerek görülmez. Bunları kullanmak yerine oyunu açıp gözlüğe yerleştirmek gibi bir özelliği vardır. Son derece yüksek bir teknolojiye sahiptir. Oyunu hazırladıktan sonra macera başlamaktadır. CMOAR Roller Coaster oyununu hem iOS hem de Android cihazlara indirmek mümkündür. Sunduğu atmosfer oldukça etkileyici olsa da kumanda kullanılmadığı için bir süre sonra sıkılmak mümkündür. Bu oyunu çok uzun süre oynayınca gözlük çıktığında insanlar kendilerini garip hissedebilir ve baş dönmesi gibi problemler yaşayabilirler. Ücretsiz versiyonuna ulaşmak Google Card Board ile mümkündür.

VR Tank Training

Daha önce hiç tank kullanmamış ve tankta bulunmamış insanları adeta gerçekmiş gibi etkilemektedir. Bu oyunda yapılması gereken imleci ve gözlüğü sabit bir noktaya sabitlemektir. Sabit kalındıkça bir süre sonra ateş edilmeye başlar ve istenilen hedefi yok etmeye çalışır. Bu oyunu daha çok erkekler tercih etmektedir. Oldukça büyüleyici görsel efektleri bulunan bu oyun çok beğenilmiştir.

Dinotrek

Bu oyun Android telefonlara indirilmiyor sadece iOS kullanan kişilerin indirebileceği bir oyundur. Bu oyun insanları eski tarihlere ve sürükleyici serüvenlere sürüklüyor. Bu oyun CMOAR Roller Coaster oyununu ile büyük benzerlikleri bulunan bir oyundur. Bu oyun için de yüksek bir konsantrasyona gerek görülmez. Bunun sebebi ise kontrolün insanlarda olmamasıdır. Tarih öncesine gittiği için dinozorlarla dolu maceraları görmek mümkündür. Çok etkileyici sahneler ve kurgularla insanların beğenisini toplamış bir oyundur.

 

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme