Sermiyan Midyat ile Sevcan Yaşar’ın Duruşması Ertelendi

Sermiyan Midyat ile Sevcan Yaşar'ın Duruşması Ertelendi
Sermiyan Midyat ile Sevcan Yaşar'ın Duruşması Ertelendi
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sermiyan Midyat ve Sevcan Yaşar uzun süredir birlikte olan sempatik bir ikiliydi. Ne olduysa kısa bir süre önce Sevcan Yaşar erkek arkadaşı Sermiyan Midyat’ın kendisini darp ettiğini ve buna dair elinde kanıtlayıcı görüntüler olduğu iddiası ile mahkemeye başvurmuştu.

Mahkeme uzun süren araştırmalar neticesinde kendisi gibi oyuncu olan kız arkadaşı Sevcan Yaşar’a fiziksel şiddet uygulaması nedeni ile hapis isteminde bulundu. Fakat davayı yürüten hakim değişince mahkemenin seyri uzadı.

Sevcan Yaşar’ın İddialarında Neler Var?

Sevcan Yaşar’ın mahkemeye başvurusu esnasında dile getirdiği iddialara dayanarak kasten adam yaralama suçundan yargılanan Sermiyan Midyat, ayrıca zincirleme hakaret ve zincirleme şiddet suçlamaları ile de yargılandı.
Mahkeme yapmış olduğu araştırmaların sonucunda Sermiyan Midyat’ın 1 yıl 3 ay 8 gün hapis cezası yatmasına karar vermişti. Mahkemede Sevcan Yaşar adına açılan bir dava daha görüldü. Sevcan Yaşar’ın kasten Sermiyan Midyat’ı yaralama suçundan dolayı 4 ay ile 1 yıl arası hapsi istendi.

Sevcan Yaşar Çığlık Atarak Yardım İstedi

Sermiyan Midyat ile Sevcan Yaşar'ın Duruşması Ertelendi

Sermiyan Midyat ile Sevcan Yaşar ikilisi bir süredir kira ve faturalarını ortaklaşa ödedikleri bir evde birlikte yaşıyorlardı. İddialara göre 16 Nisan 2020 tarihinde ikili arasında bir anlaşmazlık çıkmış ve tartışmaya başlamışlar. Sermiyan Midyat’ın Sevcan Yaşar’a uyguladığı şiddet sebebi ile çığlık atarak komşularından yardım istediği de mahkemeye sunulan iddianamede yer alıyor.

İddialara göre Sermiyan Midyat kız arkadaşına ‘Bundan sonra seni rahat bırakmayacağım. Görürsün seni bu evden döverek çıkaracağım. Elimden ne kötülük gelirse yapacağım aynı işi yapıyoruz onlarca tanıdığım var, seni iş bulamaz hale getireceğim. Düşmanım oldun bundan böyle.’ diyerek tehdit etti.

Mahkemenin Hakimi Tekrar Görev Başına Geldi

Dava İstanbul Anadolu 25. Asliye ceza mahkemesi tarafından yürütülüyor. Davayı gören hakimin değişmesi nedeni ile sonuçlanması uzayan mahkemenin yeni hakimi görev başına geçti.

Ancak bu başlangıç 15 Ocak’ta görülmesi beklenen davanın ertelenme kararında bir değişiklik yapmadı. Mahkemenin yeni hakim önderliğinde Şubat ayında yapılması yüksek ihtimal olarak görülüyor.

 

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme