Servetine Servet Katmaya Devam Eden Dünyanın En Zengin İnsanları!

servetine-servet-katmaya-devam-eden-dunyanin-en-zengin-insanlari
servetine-servet-katmaya-devam-eden-dunyanin-en-zengin-insanlari
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en zengin insanları her geçen yıl servetine servet katmaya devam ediyor. 500 kişiden oluşan dünyanın en zengin insanları 2020 yılında çok büyük bir serveti de bünyelerine eklemeyi başardılar. 2029 yılı içerisinde bu en zengin insanlar 1, 8 trilyon dolar kazandılar.

Ulaştıkları toplam rakam ise 7,6 trilyon dolara ulaşma durumu söz konusu oldu. Dudak uçuklatan bu rakamları gören insanlar çok büyük bir şaşkınlık yaşamıştır. Yapılan araştırmalar ile birlikte dünyanın en zengin insanları belirlenmiş oldu.

Korona virüs gibi talihsiz bir dönemden geçiyor olmamıza rağmen dünyanın en zengin insanları zenginliğine zenginlik ekleyerek yoluna devam ediyorlar. Dünyanın en zengin 500 insanları 2021 yılında en başından güncellendi.

Dünyanın En Zenginlerinde Büyük Artış

Dünyanın en zengin insanları her zaman artış gösterirken özellikle 2020 yılında çok büyük bir artış göstermesi gözlerden kaçmadı. 8 yıldır yayınlanan endeksler arasında bu yıl ortaya çıkan endeks en yüksek endeks olarak karşımıza çıkıyor.

Amazon kurucusu  Jeff Bezos, Tesla, Elon Musk, Bill Gates, Bernard Arnault gibi isimler bu listenin ilk beşinde yer alan isimler oluyor. Bu ilk 5 ismin 100 milyar dolar değerinde bir servetinin olması ise gözlerden kaçmadı.

Çok yüksek bir servete sahip olan bu 5 isim servetini adeta kat be kat arttırmayı başardı. İnsanlar kovid sebebi ile daha çok internet âlemine yöneldi. İnternette vakit geçiriyor ve internetten alışveriş yapıyor. Durum bu olunca internet üzerine çalışma gösteren dünyanın zengin insanları daha da zengin oldu.

Dünyanın En Zengin İnsanlarında Başı Teknoloji Şirketleri Çekiyor!

Dünyanın en zengin insanları arasında ilk sıralarda yer alan şirketler uzun bir süredir teknoloji şirketlerinden oluşuyor. Listenin en başında bulunan Bezos ve Musk her geçen yıl servetine servet ekleyerek yoluna emin adımlar ile devam ediyor.

Özellikle Amazon’un kurucusu Bezos son 12 ay içerisinde ciddi bir servet artışı yaşadı. Musk ve Bezos bir yıl içinde servetine 220 milyar dolar daha ekleme yaptı. Her geçen gün servetlerinde ciddi bir artış yaşanıyor.

 

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme