Tapulu Yoldan Geçiş Yok!

taaap
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adana’da yol olarak kullanılan arazi, tapulu olduğu iddiasıyla kullanıma kapanınca çevre halkı müşkül duruma düşmüştür. Hastalara sağlık ekibi ulaşmakta zorluk çekerken civarda yaşayan çocuklar okullarına gitmekte zorlanır. Tapulu yoldan geçişin kapanmasıyla hayatın zorlaştığı mahallede halk bir an önce çözümün bulunmasını istiyor. Çevrede yaşayan yaşlı birinin kalp krizi geçirip rahatsızlanmasıyla ambulansın ulaşamaması sonucu halk, traktörle sağlık ekibini taşımak durumunda kalır. Hava şartları nedeniyle mahallelinin açmaya çalıştığı toprak yol kapanarak işler daha zor hale gelir.

Halk Yol Mağduru

Ambülans ve okul servisleri halkın açtığı yolda çamura saplanmakta ve herkes zor durumdadır. Çocuklar tek başlarına kendi imkanlarıyla açılan yolda gidemezken, onlarca kilometreyi de yaya gitmek zorunda kalır. En kısa sürede bu duruma çözüm bulunmasını isteyen çevre sakinleri, içinde bulundukları durum nedeniyle mağdurdur.

Hastalık, eğitim ve her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için yolun gerekli olduğunu ve yapılması gerekenin en kısa sürede yapılmasını talep ederler. Yol olarak kullandıkları alan ise şu an duvarlarla ve topraklarla kapatılmıştır. Bu durumda kendi açtıkları yoldan sadece traktörle geçiş yapabiliyorlar. Eğitim durumunu da etkileyen bu olay, çocukların 4 gündür okula gidememesine neden olur. Yüz yüze eğitimin başlamış olması Sarıçam ilçesi Aydın yurdu sakini çocukları için sevindirici olmamıştır. Eğitimlerinden bu kez de yol yüzünden uzakta kalırlar. Yeni yol olana kadar eskiden kullandıkları yolun kullanıma izin verilmesini talep ediyorlar.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme