Telegram Uygulaması Sesli Sohbet Özelliği Getiriyor! Clubhouse Uygulamasına Rakip Geliyor! İşte Detaylar

telegram-logo-220321-1068x601
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Clubhouse uygulaması uzun zamandır dikkatleri üzerine toplayan bir sesli konuşma platformu olarak biliniyor ve bu platformlara bir yenisi daha ekleniyor. Telegram uygulaması sınırsız kullanıcı ve sesli sohbet özellikleri ile karşımıza çıkıyor. Peki sesli sohbet nedir ve nasıl kullanılıyor?

Telegram tarafından duyurulan son güncellemede sesli sohbet özelliği kendini gösteriyor. Bugün itibari ile sesli sohbet özelliği kullanılır hale geliyor ve canlı görüşme yapmak mümkün oluyor. Katılımcı limiti bulunmayan Telegram sesli sohbet özelliği şimdiden tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Özellikleri ile Gözde Uygulama Haline Geldi!

Telegram tarafından gelen verilere göre sesli sohbet uygulamasında el kaldırma, ses kaydı alma, konuşmacı ve dinleyicilere özel davetiye kodu ve sesli sohbet başlıkları gibi fonksiyonlar da yer alıyor. Sesli sohbet başlatabilmek için yöneticisi olduğunuz bir kanalın ana sayfasına dönerek menü seçeneğini tıklamak gerekiyor. Ardından ‘’Sesli Sohbet Başlat’’ sekmesine tıklayınca sohbet başlatılmış oluyor.

Ses Kaydı Anlık Değil!

Telegram üzerinden sesli sohbet esnasında aldığınız ses kayıtları anlık değil. Kayıtlı Sesler kısmında çektiğiniz her bir ses kaydı kendini koruyor. Aradan zaman da geçse kaydını aldığınız ses medyasına ulaşmanız mümkün oluyor. Uygulamada konuşmaya katılmak isteyen katılımcılar ‘el kaldır’ butonuna tıklayarak sohbete dahil olabiliyor. Sohbet katılmakta tereddüt eden kullanıcılar için sohbet başlığı da bulunuyor.

Son derece kullanışlı olan bu uygulama sayesinde pek çok insan birbirine fikir danışabiliyor, etkileşim kurabiliyor ve çevre edinebiliyor. WhatsApp uygulamasından sonra en çok kullanılan mesajlaşma platformları arasında yer alan Telegram muhteşem bir özelliği bugün itibari ile kullanıcılarına sunuyor. Üstelik bu özelliği kullanmak için herhangi bir ücret ödemeye gerek yok!

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme