Tesla S Model Araçta Risk Durumu Var! Dokunmatik Panelde Güvenlik Riski!

Tesla S Model Araçta Risk Durumu Var! Dokunmatik Panelde Güvenlik Riski!
Tesla S Model Araçta Risk Durumu Var! Dokunmatik Panelde Güvenlik Riski!
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesla S model araçlarda oluşan dokunmatik ekran arızalara güvenlik açısından büyük bir risk oluşturuyor. Ekran arızasının bir süre sonra güvenlik sorunlarına yol açabileceği konusunda uyarılar yapıldı. Ortaya çıkacak olan sorunların da ciddi derecede olacağı söyleniyor.

Tesla ABD’li otomobil üreticisidir. Corona virüs sebebiyle yaşanan pandemi döneminde 2020 yılı içerisinde her şeye rağmen rekor bir gelir elde etmiştir. Bu araba modellerinde bazı dönemlerde sorunlar meydana geliyor.

Hatalar Hızla Düzeltiliyor

Meydana gelen bu hatalar belirli bir süre sonra düzeltiliyor. Tesla model arabalarda bu durum çok sık yaşanan durumlardan biridir. Yapılan araştırmalar sonucunda dokunmatik ekran durumunun büyük bir risk teşkil ettiği ortaya çıkmıştır. Bu konu hakkında henüz bir düzenleme yapılıp yapılmadığı hakkında bilgi verilmedi.

Tesla’ya dokunmatik ekranın riskli olabileceği konusunda bir mektup gönderildi. Dokunmatik ekranın bir süre sonra arka görüş kameralarında arıza çıkarabileceği söyleniyor. Aynı zamanda buz çözücülerin Dede arızalanma gibi bir durum söz konusu olabilir. Bu sebeple ciddi bir risk faktörü taşımaktadır. Bu konu dâhilinde Tesla’nın araç ile ilgili bir düzenleme yapıp yapmayacağı merak ediliyor.

Dokunmatik Ekran Çarpışma Riskini Arttırıyor!

Dokunmatik Ekran Çarpışma Riskini Arttırıyor!

Tesla’ya gönderilen mektupta dokunmatik ekranın 4 ile 5 yıl arasında bozulacağı söylendi. Aynı zamanda buz çözme sistemlerinin olmamasından kaynaklı olarak soğuk havada sürücünün görüş açısının kapanacağı konusunda yazılara da yer verildi. Sürücünün görüş açısının kısıtlanmasının sonucunda doğuracağı çarpışma ve kaza durumu da mektup içerisinde yer alan konulardan biridir.

Aynı zamanda Tesla’ya bu araba modeli ile ilgili 12 binden fazla olacak şekilde şikâyet gelmiştir. Şikâyetlerin pek çoğunda dokunmatik ekran ile ilgili arıza olduğu belirtiliyor. Yapılan araştırmalara göre uzmanlar Tesla’nın geri çağırma işlemini yapmak istemediğini ortaya koydu. 19 Kasım 2019 yılında bu konu ile ilgili inceleme başlatıldı.

Ne zaman sonuçlanacağı ve nasıl sonuçlanacağı merak ediliyor. Araç şikâyetleri de hala devam ediyor. Tesla uzun süredir bu konu ile ilgili hiçbir açıklama yapmıyor. İnsan hayatını büyük bir tehlikeye atmasından kaynaklı olarak dava açan kişiler de olmuştur.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme