Thodex Mağdurları, 2 Milyar Dolar Kayıplara Karıştı! İşte Karalar Bağlatan O Sır

tarihin-en-buyuk-kripto-para-vurgunu-2-milyar-dolarla-kayiplara-karisti-dTQQE57K
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2017 yılında kripto para borsasında faaliyet gösteren Thodex’te işlem yapanlar ciddi bir mağduriyet yaşıyorlar. 24 saattir işlemlere kapalı olan sitenin kurucusunun kaçtığı doğru mu? Nitelikli bir şekilde hesap sahiplerini dolandırıp paraları alıp kaçtı mı? Bundan sonra ne olacak? Yaklaşık 391 bin kişinin paraları bir daha geri gelmeyecek mi? İşlem yapanlar nereye başvuracak?

İki Milyar Dolarla Kayıplara Karıştı

Thodex isimli kripto para borsasının kurucusu ve sahibi olan Faruk Fatih Özer 24 saat önce yayınladığı bir basın açıklaması sonrasında kayıplara karıştı. Yurt dışına kaçtığı söylenen Özer, işlemlere kapattığı internet sistemleri ile ilgili olarak hesap sahiplerine yaptığı açıklamada şunlara değindi. Amerika’da bir yatırımcının firmalarına ilgi duyduklarını ve ortak olmak istediklerini belirtti.

Thodex mağdurunun zararının giderilmesi için açtığı alacak davası kabul  edildi - Sputnik Türkiye

Yıllardır yapmış oldukları çalışmaların neticesinde daha çok büyümek adına bu teklifi değerlendireceklerini yazdı. Ancak bunu yaparken 4/5 gün kadar bir süre boyunca sistemin kapalı olacağını ve işlem yapılamayacağını belirtti. Ancak bunu söylemesinin ardından kendisinden bir daha haber alınamadı.

Thodex Merkezine Narkotik Baskını

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ‘na gelen binlerce şikâyet sonrasında hareket geçildi. Şirketin merkezine siber baskın yapıldı. Baskında neler oldu ve neler bulunduğuna dair henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak mağdurların avukatının söylemlerine göre hesap sahipleri için yıpratıcı bir dönem başlıyor. Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer dün akşam saatlerinde 17.50 uçağı ile ülkeden ayrıldığı söyleniyor.

Kripto Paraya Güvenenler Kara Kara Düşünüyor

Thodex yatırımcıları, kurucunun sistemi işlemlere kapatması ile birlikte yaklaşık 2 milyar dolarlık bir parayı, nitelikli bir şekilde dolandırma yöntemi ile zimmetine geçirerek kaçtığını söylüyor.  Bu yatırımcıların mağduriyetleri adına açıklama yapan Avukat Oğuz Evren Kılıç zorlu bir süreç başlıyor Allah yatırımcılara bol bol sabır versin diye demeç verdi. Siber kaçakçılık olarak Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

2 MİLYAR DOLARLA KAÇTI THODEX ŞOKU!

Basın Açıklaması Yalan mı?

Kaçma iddialarından önce kurucu ortak Özeri Türk firmaları arasında en iyisi olduklarını ve bugüne kadar çok çalışmalar yaptıklarını söyledi. Amerikalı yatırımcıların isimlerini ortaklık kesinleşmeden vermeyeceğini söyleyen ve 4/5 gün içerisinde işlemlere yeniden açılacaklarını söyleyen Thodex yöneticisinin bu söylemleri sonrasında kaçtığı iddiaları herkesi harekete geçirdi. Basın açıklaması ile kaçışa zemin mi hazırlandı bilinmez ama en son sütçü kardeş mağdurlarından sonra 2 milyar dolarlık bir mağduriyet kervanı daha doğuyor gibi.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!