Tik Tok’tan 18 Yaş Altı Sınırı

Tik Tok'tan 18 Yaş Altı Sınırı
Tik Tok'tan 18 Yaş Altı Sınırı
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü sosyal medya platformları arasında yer alan ve büyük bir kullanıcı sayısına sahip olan TikTok’tan yeni bir hamle yapıldı. Tik Tok uygulaması tarafından alınan karar neticesinde 18 yaş altına yeni gizlilik güncellemesi yapılacağı ifade edildi. Çok sayıda kullanıcı kitlesine sahip olan Tik Tok uygulaması 18 yaş altı sınırı getirildi.

Kullanıcı Özelliği

Sosyal medya platformlarında yeni bir akım başlatan TikTok, 18 yaşından küçük olan kullanıcılar için kullanıcı mahremiyeti ve özel güvenliğini sağlamak adına daha yüksek standartlar getiren yeni ve son güncellemesini paylaşarak dikkat çekti.

Son günlerde yaşanan ve büyük tepkilere yol açan anlık mesajlaşma uygulaması olarak bilinen WhatsApp gizlilik sözleşmesinden hemen sonra çok sayıda platformlar yeni ataklar yapmaya başladılar. Bu alanda en hızlı adımı atan Tik Tok uygulaması oldu. 18 yaş altı tik tok kullanıcılarının izni olmadan hiç bir işlem yapılamayacak.

Güncellemeler Tepkiye Yol Açtı

Günümüzde milyonlarca kişi her vakit bulduğunda sosyal medya platformlarını aktif bir şekilde kullanıyor. Güvenilir olan bu uygulamalar kimi zaman gizliliğin ihlal edilmesine yol açabiliyor. Sosyal medya platform uygulamalarının kişisel güvenlik ve özel durumları ihlal edip etmediği konusunda da yaşanan tartışmalar hızlı bir şekilde sürerken Çinli video paylaşım uygulaması olan ve çok sayıda kullanıcıya sahip olan Tik Tok’tan yeni bir atak yapıldı.

18 yaş altı tik tok kullanıcıları için yeni bir düzenleme yapıldı. 18 yaş altı tik tok kullanıcılarının mahremiyeti ve sistem güvenliği için daha yüksek seviyede standartları sunmayı gayeleyen yeni düzenlemelere göre bu tarihten sonra 13 ve 15 yaş aralığında olan kullanıcı hesaplarında kullanılan gizlilik ayarı özel sekmesi ile yenilenmiş olacak. Bu sayede sadece kullanıcının onay verdiği takipçiler kullanıcının paylaştığı videoları görebilecek.

Tik Tok Yeni Güncelleme

Tik Tok'tan 18 Yaş Altı Sınırı

Yapılan yeni güncelleme ile birlikte 18 yaş grubundaki kullanıcıların kendi hesaplarından hesabınızı diğer kişilere tavsiye edin seçeneği de direkt olarak iptal edilecek. Bununla birlikte ise platformda artık yalnızca 16 yaş ve 16 yaş altı kullanıcılar tarafından paylaşılan video ve görüntülerin yüklenmesine de onay verilmeyecek.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme