Türkiye’ de Korona Virüs Tedbirleri Vakaları Nasıl Etkiliyor, Düşüş Var mı İşte Detaylar!

Turkiye’deki-Corona-Virus-Vakasina-Karsi-universitemizde-Alinan-onlemler-5
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rize’nin İkizdere ilçesinde bulunan taş ocağı madeni protestoları neden başladı. CHP’ li Eroğlu şantaj iddiasında bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi CHP İstanbul Millet Vekili Aykut Erdoğdu kendi Twitter hesabından yayınladığı açıklamada Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek siz seçimlerde kaybettikten sonra sizleri vatana ihanet suçundan yargılanmanız için elimden gelen tüm imkanları kullanacağım dedi.

Erdoğdu’nun bu ifadelerine Ak Parti sözcüsü Ömer Çelikten yanıt geldi. İç İşleri Bakanlığından Market Tedbirleri İç işleri bakanlığından iki genelge yayımlandı. İlk genelge marketlerde temel gıda ve temizlik malzemesi dışında malların satışında kısıtlama olacak. İkinci genelgede yer alan ise pazar yerlerinin cumartesi günlerinin belirli saatlerinde satış yapabileceklerini söyledi.

Türkiye'deki Corona Virüs Vakasına Karşı Üniversitemizde Alınan Önlemler |  Sakarya Üniversitesi Haber Sitesi

Türkiye’ de Vaka Sayısında Düşüş

 

Sağlık Bakanlığı yirmi dört ve otuz Nisan’a ait 100 bin nüfusa düşen haftalık verilen açıklamaya göre Türkiye’nin tüm şehirlerinde vaka sayısında gerileme olduğunu açıkladı. İstanbul en çok, Şırnak ise en az vaka sayısına sahip şehir olmaya devam ediyor.

MHP’den Yeni Anayasa Teklifi MHP Başkanı Bahçeli 100 maddelik anayasa önerisini hazırladıklarını söyledi. Teklife göre AYM’nin yüksek mahkeme statüsünden çıkarılması, gerektiğini Cumhurbaşkanı yardımcılarının da seçilmesi öngörülüyor.

Sokağa çıkma yasağı var mı, geçici yasak kimleri kapsıyor? Son dakika corona  virüsü haberleri - Günün Haberleri

Dünya’dan Haberler

 

Libya’dan Türkiye’ye yabancı güçlerin ve paralı kuvvetlerin geri çekilmesi için beraber hareket etme çağrısı yapıldı. Libya Dış İşleri Bakanı Necla el Manguş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Trablus ziyareti sırasında Türk askerlerinin de ülkeden ayrılması ricasında bulundu.  BM’den Belçika ya polis şiddeti hakkında uyarıda bulundu. Meksika’da metro üst geçit çöktü faciada en az yirmi üç kişi hayatını kaybetti.

Türkiye'deki en riskli 5 şehir!

Yetmişe yakın kişi yaralanırken arama kurtarma ekipleri enkaz altında kalanlar için hala çalışmaları devam ediyor. Jose Mourinbo Romanın yeni teknik direktörü oldu. Roma Mourinbo ile üç senelik sözleşme imzaladı. Meksika lideri yerli Maya 500 YILDIR işlenen suçlar için vatandaşlarından özür diledi. İtalya’da Covid ada projesi hayata geçirildi ada sakinlerinin tamamı Covid 19 aşısı vurulanlardan olacak. Aşısız bireyler adaya giremeyecek. DNA testleri ile insanların eşlerini bulma konusunda daha iyi ve doğru karar vereceklerini savunuluyor.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!