Vaka Sayıları Azaldı Restoran Ve Kafeler Açılıyor Mu? Osman Müftüoğlu Çok Sert Uyardı

Vaka Sayıları Azaldı Restoran Ve Kafeler Açılıyor Mu? Osman Müftüoğlu Çok Sert Uyardı
Vaka Sayıları Azaldı Restoran Ve Kafeler Açılıyor Mu? Osman Müftüoğlu Çok Sert Uyardı
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Artan koronavirüs vakaları ile birlikte kapanan restoran ve cafe gibi virüsün hızlı bir şekilde yayıldığı mekânlar, alınan bir takım önlemler ile birlikte düşen vakaların ardından yeniden mi açılıyor?

Herkesin merakla beklediği bu konuya henüz resmi bir açıklama gelmedi fakat Hürriyet gazetesi yayın yönetmeni Ahmet Hakan yaptığı açıklama ile tüm insanları meraklandırarak insanları, restoran ve cafelerin açılmasıyla ilgili yeni bir karar alınıp alınmadığı gibi soruları aramaya yöneltti.

Ahmet Hakan Ne Dedi?

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan cumartesi yazdığı yazıda, alınan önlemler ile vaka sayılarının düştüğünü, hasta sayılarında büyük bir azalma olduğunu bu sebepten dolayı cafe ve lokantaların yavaş yavaş açılması fikrini okurları ile paylaştı.
Bunun üzerine Osman Müftüoğlu yaptığı açıklamada Ahmet Hakan ile aynı şekilde düşünmediğini belirterek, aşının etkileri tam olarak gözlemlenmeden böyle bir şeyin yapılmaması gerektiğini söyledi. Osman Müftüoğlu yaptığı açıklamada; aynı hatanın geçen haziran ayında da aynı şekilde yapıldığını ve insanların fazla normalleşmesinden dolayı koronavirüs vakalarının çok fazla bir şekilde arttığını belirtti.

Tekrar hızlı bir şekilde davranıp böyle bir hataya düşülmemesi gerektiğini de bildiren Osman Müftüoğlu’na Ahmet Hakan tarafından verilecek cevap ise merak konusu oldu.

Restoran Ve Cafeler Açılacak Mı?

Vaka Sayıları Azaldı Restoran Ve Kafeler Açılıyor Mu? Osman Müftüoğlu Çok Sert Uyardı

Bir anda hızlı bir şekilde artan koronavirüs vakalarının 30 binli rakamlardan 9 binli rakamları görmesiyle birlikte kısıtlamaların gevşetilip gevşetilmeyeceği de herkes tarafından merak edilir oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında bir takım gevşetmelere gideceğiz demesinin ardından gündem gevşetmelerin ve alınacak olan yeni kararların ne olacağı oldu. Restoran ve cafeler vaka sayıları daha fazla düştüğünde mi açılacak? diye düşünen insanlar için henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Alınacak olan yeni önlemler ve gevşetilen kısıtlamaların ise önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan Kabine toplantısında ele alınması bekleniyor. Bu süreçten herkesin sağlıklı bir şekilde çıkabilmesi için aşı uygulamasına geçildikten sonra aşının etkileri de gözlemlenerek kısıtlamaların kaldırılabilmesi ve alınacak olan önlemler yeniden masaya yatırılacak.

 

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme