WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi ile İlgili Bir Açıklama Daha Yaptı

2933749_810x458
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz aylarda kullanıcılara sunulan zorunlu gizlilik sözleşmesi ile, gündemi bir süre meşgul edip tepki çeken WhatsApp şirketi son açıklaması ile de konuşulacağa benziyor. Birçok kullanıcının, hesaplarını silmesine karşı duruşunu bozmayan şirkette, yapılan son açıklama ile hareketli saatler yaşanıyor. Kullanıcıların kafasında ki tek soru, sözleşmenin kabul edilmeme durumunda hesaplarını silinip silinmeyeceği yönünde.

Geri Adım Atması Beklenen Şirketten Şok Edici Karar

Kullanıcıların önüne zorunlu olarak sunulan gizlilik sözleşmesi, özel hayatın ihlalini hiçe saydığı gerekçesiyle, büyük bir tepkiye neden olmuştu. Hemen ardından, uygulamayı kullanan kitle hesaplarını silerek. Başka bir mesajlaşma uygulamasına geçiş yapmışlardı. Milyonlarca kaybedilen abone sayısı sonrası, şirket olağan üstü toplanıp bir açıklama yapma gereği duymuştu. Şirketten yapılan açıklamada, özel hayatın ihlali gibi bir durum olmadığı, aksine sadece klasik bir güncelleme olduğunu belirtmişti. Bu açıklamadan tatmin olmayan bazı kullanıcılar, kalıcı olarak uygulamayı silmişlerdi. Uygulamayı kullanmayı devam edenler ise, geçen günler şirketten yapılan son açıklama ile, iyice şaşkınlık yaşadı. WhatsApp cephesinden yapılan bu açıklama, kafaları iyice karıştırmış görünüyor.

Sözleşme Kabul Süresi 15 Mayıs’a Ertelenmişti

Oluşan bu tepkiler ile, gizlilik sözleşmesinin geçerli olma tarihini 15 Mayıs’a erteleyen şirkette sular durmak bilmiyor. Söz konusu durum itibari ile de kullanmaya devam kişilere, aslında biraz daha düşünme süresi verilmişti. Kullanıcıların büyük bir bölümü, bu sözleşmeyi onaylamasa da bazı kullanıcılar, sözleşmenin sunulduğu gün kabul etti. Dünyayı ikiye bölen bu durumdan sonra, WhatsApp cephesinden gelen son kararı duyanlar, geri adım atması beklenen şirketin sürpriz bir karara imza atmış olduğunu belirttiler.

Kabul Etmeyen Kullanıcıların Hesapları Siliniyor mu?

Şirketten yapılan açıklamaya göre; ‘’ Önümüzde ki haftalarda kullanıcıların rahat bir süre zarfında okumaları için güncelleme ile ilgili bazı notları aktaracağız. Böylelikle sözleşme süresine kadar, kullanıcılarımız rahatlıkla karar verebilirler’’ açıklamalarında bulundu.

Öte yandan şirket, sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların 120 gün süren bir süre zarfında, uygulamayı pasif olarak kullanacak. 120 günlük sürede kabul edenler rahatlıkla kaldıkları yerden devam edebilecekler. Aksi bir durumda ise, 120 günlük süre sonunda, hala sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesabı otomatik olarak silinecek

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme