WhatsApp Sözleşmeyi Kabul Etmeyenlerin Hesaplarına Ne Olacak?

watsap
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Whatsapp, 8 Subat sözleşme uyarısını yaptıktan sonra aldığı tepkilerden dolayı, yeni sözleşme tarihini güncellemişti. Yeni sözleşme tarihini 15 Mayıs olarak duyuran Whatsapp, bu zaman aralığında sık sık açıklamalarda bulundu. Whatsapp yeni sözleşmeye göre Whatsapp’taki verilerin Facebook ile paylaşılacağını bildirdi. Bununla beraber sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılarında hesabının silineceğini belirten Whatsapp birçok açıklama yapsa da net bir bilgi vermedi. Son olarak Whatsapp net bir açıklama yaptı. Milyonlarca kullanıcının kafasındaki soru işaretleri de açıklamaları ile cevapladı. Yeni gizlilik sözleşmesine göre onay vermeyen kullanıcıların hesabı ne olacak? sorusu da Whatsapp’ın yaptığı açıklamaya göre cevap buldu.

WhatsApp Yeni Sözleşme Kapsamında Açıklama Yaptı!

Whatsapp tarafından 15 Mayıs tarihine uzatılan yeni gizlilik sözleşmesi kapsamında, whatsapp açıklama yaptı. Yeni gizlilik sözleşmesini 15 Mayısa kadar kabul etmeyenlerin hesapları, gelen bildirimlere, mesajlara ve aramalara açık olacak. Bu doğrultuda kullanıcı hesabına gelen mesajları, aramaları ve bildirimleri görebilecek. Fakat, hesabına gelen mesajları, aramaları ve bildirimleri yanıtlaması mümkün olmayacak. Bunun yanında yeni sözleşmeyi onaylamayan kullanıcıların hesapları, 4 ay boyunca pasif durumda olacak. 120 Günlük pasif durumda olan hesaplar, tekrardan yeni sözleşmeyi kabul edebilecek. 120 gün sonunda hesap aktif edilmezse, whatsapp tarafından hesap otomatik olarak tamamen silinecektir.

WhatsApp Kapsamında Neler Olmuştu?

Whatsapp, 8 Şubata kadarki sözleşme onay süresini, 15 Mayısa ertelemişti. 15 Mayısa kadar sözleşmeyi onaylamayanların, hesabının mesajlara, aramalara ve bildirimlere açık olacağını bildirdi. Fakat mesajları, aramaları ve bildirimleri kullanıcının cevaplamasının mümkün olmayacağını belirtti. Dolayısıyla Whatsapp, kullanıcılara yeni sözleşme kapsamında, sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesaplarını kısıtlayacağını bizzat bildirmiştir. Gündemde ki hataları bilgileri, Whatsapp güncel açıklaması ile bildirerek, soru işaretlerini ortadan kaldırdı.

 

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme