WhatsApp Yeni Sözleşmesi ile Neler Olacak?

5ffd76b05542800e98fc4d92
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

WhatsApp yeni sözleşmesini kullanıcılara yayınlamasının ardından kullanıcılar ne olacağını merak ediyordu. WhatsApp bu meraka bir son vererek sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesaplarına ne olacağını açıkladı. İlk olarak sözleşmeyi kullanıcılarına gönderen WhatsApp kullanıcılarından fazlaca tepkiye maruz kaldı. Bu tepki ile beraber kullanıcıların sözleşmeyi kabul etmesi için onlara verdiği vakti erteledi ve bu vakti 15 Mayıs olarak açıkladı.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini Neden Erteledi?

Kullanıcılardan fazlaca tepkiye maruz kalan WhatsApp yeni çıkarttığı sözleşmeyi kullanıcılarına doğru bir şekil de aktarmak ve doğru anlaşılabilmesi için yeni çıkarttığı gizlilik sözleşmesinin kullanıcılar tarafından onaylanmasını 15 Mayıs’a kadar erteledi. Kullanıcılar hesaplarına ne olacağını merak etmekle birlikte WhatsApp içinde bulunan bilgilerinin de Facebook ile paylaşılmasını istemiyordu. Kullanıcılar çareyi hesaplarını kapatmakta farklı programlara geçmekte arıyordu. WhatsApp bu kafa karışıklığını gidermek için gizliliği kabul etmeyen hesaplara dair ne olacağının açıklamasını yaptı.

Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmeyen Hesaplara Ne Olacak?

Yayınlanan yeni sözleşmeyi son tarihe kadar yani 15 Mayıs’a kadar kabul etmeyen kullanıcıların hesapları belirli süre pasife alınacaktır açıklaması yapıldı. Bu pasiflik olayını net olarak açıklamak gerekirse kullanıcılara her zaman ki gibi mesaj bildirimleri gidecek fakat gelen mesajlara gizlilik sözleşmesini kabul etmeyen bir kullanıcı yanıt veremeyip aynı zamanda da gelen mesajı, aramayı, bildirimi okuyamayacaktır dendi.

Bu şekil de kullanıcı uygulamayı kullanamayacak hale gelecek. WhatsApp kullanıcılarına 4 ay yani 120 gün gibi bir süre vererek bu süre içerisin de sözleşmeyi onaylama imkânı da sunmaktadır. Eğer ki kullanıcı hala sözleşmeye onaylamazsa hesabı otomatik ve kalıcı olarak silinecektir açıklaması yapıldı.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme