Yağan Dolu Hastanelik Etti! 5 Saniye İçinde Hastanelik Oldu! İşte Detaylar Haberin Devamında

maxresdefault
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kış ayının getirmiş olduğu olumsuzluklar yurdun dört bir yanından kaza haberlerini de beraberinde getiriyor. Olay Yozgat’ta yaşandı.  Şiddetli yağan dolu, günlük hayatı felç ederken, bir kişinin başından ciddi şekilde yaralanmasına neden oldu.  Yozgat ‘ta yağan dolu için vatandaşların kendince önlem aldığı, doluya hazırlık yaptığı gözlemlendi.

Yozgat’ta yaşayan Mustafa Özipek, yağan dolu sırasında arabasını korumak isterken, yaralandı. Kafasına dolu isabet eden Özipek, arabasını korurken kendi canından oluyordu. Adeta bir cevizi andıran dolular, şehirde panik etkisi yarattı.

5 Saniye Yağdı Böyle Oldu

Ceviz büyüklüğünde yağan dolunun arabasına zarar vermemesi için, aracının üstünü örtmek isteyen Mustafa Özipek, kafasına isabet eden dolu yüzünden yaralandı. Büyük doluların çok kısa bir süre yağdığını belirten Özipek, daha da uzun yağması durumunda etrafın daha kötü olacağını söyledi. Dolunun, kafasını yaraladığını belirten Mustafa Özipek’’ Ömrü hayatım boyunca ilk defa bu büyüklükte dolu görüyorum. O gün baktım yağmur yağacak sandım.  Dedim belli olmaz ben arabamın üstüne örteyim.  O esnada yağmur bir anda doluya dönüştü her şey bir anda oldu.

Dolunun kafama düşmesiyle kulaklarımda büyük bir çınlama oldu. Sonrasında ise kafamın kanadığını fark ettim. Ağabeyim hemen yanıma koşup, beni hastaneye getirdi. 5 saniye de bu halde olduk, daha uzun yağsaydı nasıl olurdu bilemiyorum’’ açıklamalarında bulundu.

Dolu Kiremitleri Parçaladı

Yozgat’ta etkili olan dolu özellikle Türkmensarılar, Yassıhöyük ve Cihanpaşa köyünde daha çok hissedildi.  Ceviz büyüklüğünde yağan dolu, kısa süreli de olsa bazı evlerin çatılarına ısıtma sistemlerine ve arabalara zarar verdi.  Kiremitleri kıracak kadar büyük ve güçlü olan dolu, köylerde yaşayan vatandaşları ve çocuklar korkuttu. Böylesine büyük dolu ile hiç karşılaşmadığını söyleyen köylüler, dolunun evlerine maddi zarar verdiklerini söyledi.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme