Yasaklamalar Artırıldı Tam Kapanma Olabilir! İşte Vatandaşın Merakla Beklediği Yanıtlar

tam_kapanma_bugun_mu_basliyor_yarin_sokaga_cikma_yasagi_var_mi_1619684392_2658
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son alınan haberlere göre yasakların fazlalaştığı ve tam kapanmanın gerçekleşeceği söylemi gündemde. Konuyla ilgili birçok soru işaretleri kafaları karıştırıyor. Kamu personeli ve diğer meslek grupları yasaklarla ilgili ayrıntıları bilmediği için nasıl olacağı hakkında belirsizlik içindeler. Uzaktan çalışmak zorunda olan personele belge zorunluluğu getirildi. Yasaktan dolayı çocuğunu okula gönderemeyen bireyler hakkında bakanlık açıklama yapacağını belirtti.

Türkiye "Tam Kapanma" Adı Altında Kısmen Kapanıyor

Bugünden itibaren başlayacak kısıtlamada zorunlu durumlar dışında dışarı çıkmak yasak olacak. Evde çalışan, kamuda görevli personel belgesi ya da ona benzer görev bildirim formuyla çıkabilecek fakat görev başında olacak kamu personelinin, yüz yüze eğitimin iptal olmasıyla beraber çocuklarının eğitimi hakkında endişe duyuyorlar. Bununla ilgili yeni kararlar hazırlanıyor.

 

Kabine Toplantısından Çıkan Kararlar

 

Toplantı sonrasında çıkan karara göre yirmi bir gün kapanma kararı çıktı. Binlerce kişinin çalıştığı Avmler bu sonuçtan kötü etkilenseler de hastalığın bitmesi için söz konusu bu süreçte olumlu sonuç almak için gelir kaybına razıyız diyen AYD Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş sözleriyle destek verdi.

Avmlerimizde kiracı olan dükkanlardan kira alınmayacağını belirten Hüseyin Altaş yeter ki bu virüs sıkıntısından ülke olarak kurtulalım. Ayrıca bu süreci hep beraber atlatacağımıza inanıyorum.  Avmlerin dükkanlarından bu dönemde kira almamasını da tebrik etti.

SON DAKİKA HABERİ: 17 günlük tam kapanma! İçişleri genelgesi yayımlandı -  Son Dakika Flaş Haberler

Esnaflar İçin Alınan Kararlar

 

Önceki yasaklardan sonra çalışma saatleri neredeyse yarı yarıya düşmüştü. Önemli bir kayıp yaşanmıştı. Vergiler, önemli ödemeler gibi işler hala devam etmekte lakin bu kaybın hala olduğunu engelleyemiyor. Esnaflar hakkında da yumuşama getirilmesini isteyen TESK başkanı  Bendevi  Palandöken ticaret başkanı Mehmet Muş’u ziyarette bulundu. Bu ziyarette esnafların kolaylık olarak bu süreci en az zararla atlatmak için faturaların devlet tarafından bir süreliğine ödenmesini teklif etti.

Tam kapanma nedir, nasıl olacak? Tam kapanma neleri kapsıyor? İşte detaylar  - Günün Haberleri

Sonrasında vergiden muaf tutulması sıkıntıda olan esnafın borç ödemelerinin ileri aylara ertelenmesi başta olmak üzere on iki maddelik öneri listesi sundu. Nakdi destekle ödenmesi gerektiğini belirtti. Salgın kısıtlamaları yirmi dokuz Nisan saat akşam yediden on yedi Mayıs sabah saat beşe kadar devam edecek tam kapanma gerçekleşecek. Bu zaman zarfında vatandaşa ekmek, hijyen şartlarına uygun ulaştırılmaya çalışılacak.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!