Yeni Doğan Bebek Covid-19’a Karşı Antikor İle Dünyaya Geldi! İşte Mucize Olayın Detayları

1041991009_0_197_3072_1859_1000x541_80_0_0_0a289406d511ab64e2e808a10a8c145a
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde, Dünyada eşi benzeri olmayan bir olay meydana geldi. Hamile olduğu dönemde, Covid-19 aşısı olan genç kadının yenidünyaya gelen bebeği doğuştan korona virüse karşı antikor ile dünyaya gözlerini açtı.

Koronavirüs bütün dünyanın üzerine kâbus gibi çökmüşken, ülkeler hem ticari hem de sağlık hizmetleri olarak büyük kayıplar yaşamaya devam ediyor.  Ancak gelen bazı mucize haberleri ise oluşan kara bulutları bir nebze olsa da dağıtmaya yetiyor. Bilim adamları her geçen gün üretilen aşıları, virüse karşı daha dirençli hale gelmesi için çalışmalarını gece gündüz sürdürüyorlar.

Florida’dan Müjdeli Haber 

Çocuk doktorlarının iddiasına göre genç bir kadının hamileyken tek doz halinde yaptırdığı covid-19 aşısı, dünyaya getirdiği bebeğinin antikor ile dünyaya gelmesine olanak sağladı. Doktorları ve dünyayı hayrete düşüren bu durum, geniş kitlelere ulaşınca haber bütün dünyada sevinç ile karşılandı.

Çocuk Doktorları, Dr. Paul Gilbert ve Dr. Chad Rudnick, bebeğin annesinin bir sağlık çalışanı olduğunu  ve hamileliğinin 36. Haftasında Covid-19 aşısı yaptırdığını belirtti. Aşı sonrasında ki 3 hafta içersinde, doğum yapan kadının doktorları, bebeğin kanında yüksek miktarda antikor tespit ettiler.  Yaptıkları tahlil sonuncunda bu kanıya varan doktorlar bunun bir mucize olduğunu söylediler.  Söylenilenin aksini kanıtlamış olan doktorlar, aşının bebeğe enfeksiyon değil, koruyucu kalkan görevi yaptığı konusunda hem fikir oldular.

Aşı Anne Karnında ki Bebeği Koruyor

İsrail’de yapılan araştırmalarda, yaşanan bu olayı kanıtlar niteliğinde. İsrail’de ki bazı hamile kadınlara covid-19 aşısı yapılmıştı. Sonrasında ise doğum yapan kadınların bebeklerinden kan örnekleri alan doktorlar, bebeklerin kanında yüksek miktarda antikor ile karşılaştılar. Test yapılan bebeklerin hepsinde görülen antikorlar da böylelikle bu iddiaların gerçek olduğunu ortaya çıkardı. Tam olarak kesinlik kazanması için aşı ve hamileler üzerinde ki araştırmalar sürüyor.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme