Yeni Tedbirler Yolda! Korona Virüs Hangi Tedbirleri Getiriyor? Merak Edilen Detaylar Haberin Devamında!

images
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüs salgını kapsamında yapılan esnetmeler vaka sayılarında artışa neden oldu. Yapılan esnemelerle artış yaşanan Covid 19 salgını için yeni kısıtlamalar yapılacak. Peş peşe gelen yeni kısıtlama kapsamında illerde yaşanan vaka sayılarına göre yeni tedbirler alınacak. Eskişehir’de artış yaşandığı gözlemlenen korona virüs salgını için 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için yeni tedbirler alınacak. Bolu valisi ise yaşanan salgın nedeniyle son noktaya gelindiği ve yeni tedbirler alınması gerektiğini açıkladı. Yalova bölge genelinde ise hasta ziyaretleri konusunda kısıtlamalar yapılacak.

Vakalarda Yaşanan Artışlar İçin Yeni Kararlar

Türkiye genelinde de yaşanan ve çok ciddi can kayıplarına yol açan korona virüs salgını için yeni tedbir kararları alınıyor. Vaka sayısında yaşanan artış sebebiyle il il olmak üzere yeni kararlar alınıyor. Acil bir şekilde toplanan İl umumi hıfzıssıhha kurulu tarafından alınan kararla birlikte 65 yaş üzeri vatandaşların sabah 7 ile 9 ve akşam 16:30 ve 18:30 saatleri arasında şehir içi toplu taşım araçlarını kullanamayacakları kararı alındı. Ancak belirli sebepleri olan kişiler bu durumdan muaf sayılacaklar.

Yoğunluk Konusunda Kısıtlama Kararı

Mahalle aralarında yer alan ve ayrıca semt pazarlarında yaşanan yoğunluğu azaltmak amacıyla 65 yaş üzeri vatandaşlar saat 12’ye kadar alışveriş yapabilecekler. Zabıta ve polisler bu tarz pazarlarda sıkı bir denetim yapacak. Bütün illerde yaşanan korona virüs salgını sebebiyle çok sayıda konuda yeni tedbirler alınıyor.

Vatandaşların mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamaları uyarısını yapan yetkililer yasakların kalkmasıyla birlikte tedbirlere uyulmadığı için yeni karar aldıklarını açıklıyor. Şehir şehir vaka artışı yaşanması sebebiyle ek tedbirler alınacak. Yaklaşık olarak bir senedir devam eden salgınla mücadele etmek için yeni kararlar alınacak.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme