Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi Nitelikleri ile Ön Planda!

yesilyurt-ta-devlet-hastanesi-tekrar-poliklinik-hizmeti-vermeye-basladi-2
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adres: Yakınca Mah. Adıyaman Yolu Özal Cad. No:94/1 Yeşilyurt/Malatya

Telefon : +90 (0422) 481 22 00

Telefon : +90 (0422) 481 22 01

Telefon : +90 (0422) 481 22 02

Faks: +90 (0422) 481 30 09

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde yer alan Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi 1996 yılında inşaat çalışmalarını tamamlayarak 1997 yılında sağlık hizmeti vermeye başladı. Hastane ilk açıldığı tarihlerde 50 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir.

Malatya’nın Büyükşehir olmasıyla Yeşilyurt ilçesi de merkez ilçe olarak belirlenmiştir. Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi Yeşilyurt’un merkez ilçe olmasından sonra daha fazla kişiye hizmet verebilmek adına büyüme çalışmaları başlatmıştır.

Yeşilyurt, Sağlık Turizminde de Öncü ve Önde Olacaktır” - Malatya Yeşilyurt  Belediyesi

Tarih 2018’i gösterdiğinde Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi yeni ve modern binasına kavuşarak 75 yatak kapasitesi ile sağlık hizmetlerini sürdürmektedir. Hastane bünyesinde 2 salonlu ameliyathane, Biyokimya laboratuvarı, 1 basamak yoğun bakım ünitesi, mikrobiyoloji laboratuvarı, kan merkezi yer almaktadır.

Anne ve bebek sağlığına önem veren Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi bünyesinde Anne oteli de bulunmaktadır. Yeni doğan yoğun bakım ünitesinde bebeği bulunan ve uzak ilçe ve illerde ikamet eden Anneler için Anne oteli hizmet vermektedir. Böylelikle anneler, hastane bünyesinde kalarak hem çocuklarının yanında olmuş olmakta hem de her gün ikamet ettiği uzak il ve ilçeden hastaneye ulaşım konusunda sıkıntı yaşamamaktadır.

Hastanenin en büyük hizmetlerinden bir tanesi de evde sağlık hizmeti vermesidir. Yatağa bakımlı veya çeşitli nedenlerden ötürü dışarıya çıkamayan hastalara Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi oluşturduğu özel sağlık çalışanı ekibini hastanın evine yönlendirmektedir. Evde tedavi yöntemlerini gerçekleştirerek hastalara büyük kolaylık sağlamaktadır.

Özel Hastanelerin konforunu aratmayan Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi hasta odalarının her birini özel olarak dizayn ederek oluşturmuştur. Hastanın sağlığı kadar hastaya en iyi şekilde hizmet vermekte hastanenin ilkeleri arasında yer almaktadır.

Erhan Berk on Twitter: "Allah'a hamdolsun Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet  Hastanesi yeni hizmet binasını insanımızın hizmetine sunduk. Emeği  geçenlerden Allah razı olsun.… https://t.co/Kvbo9djAwv"

Ulaşım bakımdan il ve ilçelerden gelen hastalara Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi çeşitli olanaklar sunmaktadır. Merkezi bir alanda yer alması ve çeşitli ulaşım ağlarının üzerinde olmasından dolayı hastaneye kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!