Yıllar Sonra Ortaya Çıkan Şarkıcı Akın’ın Şaşırtan Mesleği!

Yıllar Sonra Ortaya Çıkan Şarkıcı Akın'ın Şaşırtan Mesleği!
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yıllar sonra gündeme gelen şarkıcı Akın sosyal medya platformunu salladı. Rebeka”, “Kız Milleti” ve “Suskun Yüreğim” gibi şarkıları ile hala dinlenen ses olan Akın’ın yeni mesleği şaşırttı. 12 yıl önce son albümünü çıkartarak sanat dünyasına veda eden şarkıcı Akın müteahhit oldu.

Kendisi Merhum Osman Yağmurdereli tarafından keşfedilen bir sestir. 1995 yılında ilk albümünü çıkarttı. “Suskun Yüreğim” adlı albümün “Rebeka” şarkısı ise en çok dinlenen şarkılar arasında yerini aldı.

İlk Albüm Macerasını…

Yıllar Sonra Ortaya Çıkan Şarkıcı Akın'ın Şaşırtan Mesleği!

Akın:”Henüz ODTÜ ekonomi bölümünü yeni bitirmiş ve master için Amerika’ya gitmiştim. Oradaki arkadaş ortamım sayesinde müzik hayatına atılmaya karar verdim. 1995 yılında ise Türkiye’ye dönerek ilk albümümü çıkarttım. “Rebeka” şarkısı da o dönem çıktı. 1995 pop şarkıların gündeme geldiği bir dönemdi.

Mirkelam benle aynı dönem ortaya çıktı. Bizden bir yıl önce ise Serdar Ortaç patladı. Klasik şarkılar ile dolu bir döneme “Rebeka” ile giriş yaptım ve çok beğenildi. Bu tarz şarkı olmaması ve Egeli olmam şarkım üzerinde iyi bir his bıraktı. Osman Yağmurdereli beni ilk dinlediğinde bilmişti çok dinleneceğini” sözlerine yer vererek ilk deneyimini anlattı.

Şarkıcıya yöneltilen Osman Yağmurdereli Hint şarkısını da tanır mıydı sorusuna: “O iyi bir albüm prodüktörlüğü yapıyordu. Onu da elbette tanırdı. Para için yapmıyordu bu mesleği” şeklinde yanıt verdi.

Oğlu Doğduktan Sonra Çalışmayı Bıraktım

Evde şarkı söyler misiniz sorusuna ise:”Tabi ki söylerim. Ama artık beste yapmıyorum. Beste için tamamen farklı bir ruh haline ihtiyaç var. Gitar çalmaya devam ediyorum ama profesyonel şarkı söylemek için pratik gerekiyor.

Uzun zamandır sadece mırıldandım. Fakat söylemeye başlayınca sesim de düzelir. Müzik yapmak ile aklımda ufak bir şüphe yok yapmaya devam ederim. Ancak şuan ki kitleye nasıl hitap ederim bilmiyorum…” İki albümü arasında tam beş yıl olan Akın bu süre içerisinde Fransa’da çeşitli çalışmalar yaptı. Döndüğünde ise “Ateş ve Su’yu” çıkarttı.

Yeni bir aranın ardından ise “Adrenalin” çıkarttı ve sonra ayrıldı. Müteahhitlik işine girince de tamamen o ortamdan koptuğunu anlattı.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme