Yunanistan’ da Türkiye İle İlgili Sıcak Gelişme! Yunanistan Ekonomiyi Canlandırıyor!

7670
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Yunanistan’ da Türkiye İle İlgili Sıcak Gelişme! Yunanistan Ekonomiyi Canlandırıyor!

Koronavirüs tedbirleri karşısında Yunanistan Türkiye uçuşlarına kısıtlama getirmişti. Bu sabah 06:00 itibariyle Türkiye’ den Yunanistan’ a doğrudan yapılacak uçuşların kısıtlaması kaldırıldı. Tüm dünya ülkelerinin geçtiği salgın döneminde ekonomik sıkıntılar yaşanıyor. Yunanistan kovid-19 nedeniyle ülkede kısıtlamalardan dolayı olumsuz yönde etkilenen ekonomisinin canlandırılması için bugün itibariyle normal hayata dönme süreci başladı. Türkiye ve Yunanistan karşılıklı olarak havayolu aracılığıyla seyahat etmek serbest hale geldi.

Yeni tip korona virüsün (kovid-19) yayılmasını engellemek için Yunanistan Türkiye ile doğrudan olan uçuşlarını kısıtlamıştı. Bu kısıtlamalar bugün saat 06:00 itibariyle kaldırıldı.

Kovid-19 Tedbirleri

Tüm dünyada yaşanan salgın nedeniyle ülkeler yurt dışı giriş çıkışlarında kısıtlamalara gitti. Yunanistan da bu ülkelerden arasındadır. Yunanistan Sivil Havacılık Otoritesi’nin bugün yaptığı açıklamaya göre Türkiye için kısıtlamaların kaldırılması kararı verildi. Bu açıklamaya göre Yunanistan’ da oturma izni olan Türkiye vatandaşları ile Avrupa Birliği (AB) vatandaşları Türkiye ve Yunanistan ülkeleri arasında karşılıklı olarak seyahat etmeleri serbest. Bu adımın salgın nedeniyle gelen kısıtlamaların ülke ekonomisine olumsuz etkilerini azaltacağı düşünülmektedir. İki ülke arasındaki yolculuklarda kısıtlamaların kaldırılması ile bu durumun  piyasayı canlandırma etkisi bekleniyor.

Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye vatandaşları dışında diğer ülke vatandaşlarının Yunanistan’ a girişleri 5 Nisan 2021 tarihine kadar uzatıldığı belirtildi.

Ülke Girişlerinde Belirli Şartlar Var

Yunanistan bugün sabah saat 06:00 itibari ile ülke seyahatleri hususunda korona kısıtlamalarını gevşettiğini bildiren bir açıklamada bulundu. Bu açıklama kapsamında olan Türkiye ile arasında olan seyahat kısıtlaması kaldırıldı.

Yunanistan’a giriş yapan yolcuların havaalanında son 72 saat içerisinde alınmış PCR testinin negatif olması gerekiyor. Ayrıca gelen yolcular 7 gün boyunca karantinada tutulacak. Kovid-19 belirtileri olmaması halinde karantina sonuçlandırılacak.

 

 

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme